Fethiye’de Mutlaka Görülmesi Gereken 3 Mekan

Bazı kentler ya çok özeldir ya da size çok özel gelir. Bunun belki de kendi içinde bilinçaltınızda farklı nedenleri olabilir. Yaşadığınız son derece kırılgan bir dönemde size oldukça iyi gelmiş, yaralarınızı sarmanıza yardımcı olmuş olabilir. Nitekim Fethiye’ye ilk defa 2 yıl önce gittiğimde ben de böylesi duygular yaratacağını bilemezdim.

alesta

alesta

Bana iyi geldi bu kent, kendimi yeniden sevmemi, yaralarımı sarmamı sağladı ama sanırım bunda aşağıda yazdığım 3 mekânın da son derece ciddi bir payı var.

Bir gün çok yorulursanız, çok canınız acırsa, eminim ki bu kent ve bu yerler size de iyi gelecektir.

  • Alesta Yacht Otel: Ne tür bir otel anlayışına sahip olursanız olun bu otel her yaştan, her zevkten insana hitap edecek yeterlilikte. Öncelikle hemen belirteyim ki fiyatlar son derece uygun. Ama bunun yanında terasta kahvaltı yapmak veya akşam yemeği yemek bir harika. Odalarda yer alan jakuzi ve güler yüzlü personeli, marina da olması otelin diğer avantajları. Sadece bir akşam yemeği için bile gelebilirsiniz.
kukina

kukina

  • Kukina: Mehmet Yaşin’in deyimiyle damat çatlatan lezzetler burada. Türk mutfağı kendilerince yorumlanmış. Fiyatlar yine abartı değil, kendi el yapımları zeytinli ekmek ve kadayıfa sarılan mantı özel lezzetlerden sadece bazıları.
  • Ayrıntı Kitabevi: Aslında burası bir kitapevinden çok daha fazlası. Dost sohbetleri, sahaf tadında kitapları ile çok daha özel ve sıra dışı tarzı ile gelmişken bu kente mutlaka görülmesi gereken yerlerden.
Share

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir