Estetikte Yeni Trend 3D Maske Burun Estetiği Yöntemi

İnsan vücudu kelimenin tam anlamıyla estetik bir şaheserdir. İnsanın, yapabileceği tüm hareket ve fonksiyonları en iyi şekilde uygulayabilecek bir fizik yapısı vardır. Bu kullanışlı vücudun yapısı ayrıca etkileyici bir estetiğe sahip. İnsan vücudu bacaklar, kollar, gövde, kafa, yüz gibi kısımlardan oluşuyor. Vücudun tüm kısımlarının lokal simetrileri genel estetik ve güzellik açısından son derece önemli. Vücudun en estetik ve güzel olan kısmının yüz olduğu kabul ediliyor ve yüzde bulunan; göz, burun ve ağız yapısının simetrisi ve estetiği yüzün, dolayısıyla insanın estetik görüntüsünde belirleyici rol oynuyor.

Bazı insanlar burun yapılarından memnun olmayabiliyorlar ve eğer mümkünse daha estetik bir buruna sahip olmayı istiyorlar. Bu durumda estetik cerrahi müdahalelerden faydalanmak mümkün oluyor. Tıp dilinde burun şeklini estetik olarak düzeltme operasyonlarına rinoplasti deniyor.

3d Mask Rinoplasti

3d Mask Rinoplasti

Rinoplasti

Rinoplasti tıp dilinde burun estetiği ameliyatı anlamına gelir ve bir burun estetiği operasyonunda burun kemiği ve yumuşak dokularına yeni şekiller verilerek estetik ve yüz simetrisine uyum sağlayan yeni burun kazanılır. Son zamanlarda burun estetiği operasyonlarına gelişmiş teknolojiler entegre edildi. Bu yüksek teknolojik donanımlar sayesinde aşırı kıkırdak ve kemik çıkarımı yapılan ameliyatlar geride kaldı. Örneğin endoskopik burun estetiği yöntemi sayesinde operasyonlar daha hassas bir şekilde gerçekleştiriliyor.

Endoskopik Burun Estetiği

Endoskopik burun estetiği yönteminde 3d (üç boyutlu) kamera görüntülerinden yararlanılır. Eskiden plastik cerrahlar burun estetiği ameliyatlarını alınlarında bir lamba ile yaparlardı. Bu eski yöntemde küçük damarların ve sinirlerin cerrah tarafından fark edilmeme olasılığı vardı ve bu nedenle oluşabilecek kanamalar ve doku hasarları çok muhtemeldi. Burnu en ince ayrıntısına kadar görüntüleyen 3d kamera sayesinde artık estetik cerrahlar daha hassas ve ince operasyonlar gerçekleştirebiliyorlar. Ayrıca ameliyatlar daha etkili sonuçlar veriyor. Endoskopik burun estetiği yönteminden sonra estetik cerrahi alanında devrim niteliği taşıyan ve daha yüksek bir teknolojisi olan 3d maske burun estetiği yöntemi gündeme oturdu.

3d Mask Rinoplasti

3d Mask Rinoplasti

3d Maske Burun Estetiği

3d baskı teknolojisinin tıp alanında kullanılması aslında yeni bir şey değil. 3D baskı ile yapılan protezler ve hatta ilaçlar hastaların kullanımına sunulmuştu. Şimdilerde ise 3d mask print teknolojisi ile yapılan burun estetiği operasyonu dünya gündemine oturdu. 3D baskı teknolojisi kullanarak yüz ve vücudun 3 boyutlu maskelerini üreten ve bunları rinoplasti ve estetik cerrahi alanında kullanan Op. Dr. Yakup Avşar dünyada bir ilki başardı. Bu başarısıyla dünya çapında yoğun bir ilgi gören Türk cerrah dünyanın en prestijli haber ajanslarından biri olan Reuters’in gündem konusu oldu.

Op. Dr. Yakup Avşar İstanbul’da bulunan kliniğinde 3d baskı burun estetiği yöntemini uyguluyor.  Uzman estetik cerrahı, burun estetiği yaptırmak üzere kendisine gelen hastalarının kliniğinde bulunan 3d mask print teknolojisi ile 3 boyutlu yüz maskelerini çıkartıyor. Op. Dr. Yakup Avşar uyguladığı bu gelişmiş rinoplasti uygulaması hakkında yapmış olduğu bir açıklamasında; burun estetiği yaptırmak isteyen bir hasta, operasyon sonrasında burnunun ne şekilde olacağını 3 boyutlu yüz maskesinde önceden görebiliyor ve bununla birlikte uygulamanın kalitesi artıtığı gibi sonuçların da daha tatmin edici olduğunu belirtiyor.

3d maske burun estetiği yönteminde hastanın 3 boyutlu maskesini elde etmek üzere ilkin fotoğrafı çekiliyor. Dijital fotoğraf üzerinde 3d programlarında çalışmalar yapılıyor. Bu aşamada hastanın tam olarak nasıl bir buruna sahip olmak istediği tüm ayrıntıları ile belirlenebiliyor. Ardından 3d baskı işlemi başlatılıyor ve elde edilen 3 boyutlu maske hastanın gerçek yüzü ile birebir benzerlikte oluyor.

Op. Dr. Yakup Avşar resmi iletişim bilgileri

yakupavsar.com
facebook.com/avsarestetik
instagram.com/avsarestetik

Share

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir