En Popüler 10 Yazılım Dili

Yazılım tüm dünyanın temellerinden birini oluşturmaktadır. Yazılım dilleri ile dünya üzerindeki insanların sık sık kullanmış olduğu cihazlar ve programlar oluşturulabilmektedir. Yazılım dilleri çok uzun zamandır hayatımızdadır ve teknoloji geliştikçe onlar da gelişim göstermektedir. En Popüler 10 Yazılım Dili ise teknoloji dünyasında en sık kullanılan dilleri içermektedir. Bu diller aklınıza gelebilecek her şeyde kullanılmaktadır. Her durum için farklı bir yazılım dili bilmek gerekmektedir. Bu nedenle hangi alanda çalışacaksanız o alanda kullanılan ve onun için üretilmiş olan dili öğrenmeniz gerekmektedir.

En Popüler 10 Yazılım Dili

Popüler Olanlar Hangileridir ?

Dünya üzerinde En Popüler 10 Yazılım Dili sıralamasında ilk sırada Java bulunmaktadır. Diğer sıralamalar ise şöyledir; C, C++, Python, C #, R, PHP, Java Script, Ruby ve MatLab bulunmaktadır. Sektörde kullanılan diller ise her zaman ilk beş sıralamada yer almaktadır. Python 1990 yıllarında Guido van Rossum tarafından geliştirilmiştir. Bu yazılım dilinde tasarım çok kolay ve üretken bir şekilde yapılabilmektedr. En çok talep gören dillerden biri olarak öne çıkmaktadır. C sınıfı diller ile entegre olabilmektedir. Böylece çok daha kolay bir şekilde geçişler yapılabilmektedir. Makineler ve veri bilimi alanlarında sık sık kullanılmaktadır. Java dünyanın en büyük yazılım dillerinden biridir. İçerisinde çok fazla özellik bulundurduğu için her alanda çok sık bir şekilde tercih edilmektedir. Özellikle iş firmaları tarafından sağlamış olduğu kolaylık açısından çok fazla tercih edilmektedir. Bu yazılım dili ile uygulama geliştirmeye yarayan Android Studio kurulmuştur ve büyük bir ses getirmiştir. Bu yazılım dilini öğrenmek ise kolaydır, her alanda kullanıldığı için iş imkanlarında da çok fazla işinize yarayacaktır.

Diğer Diller Hakkında Bilgiler

C sınıfında olan yazılım dilleri aynı söz dizilimlerine sahiptir. C 1973 yılında geliştirilmiştir. C++ ile birbirine çok yakınlardır. Sistem düzeyinde çalışmak istiyorsanız mutlaka C programlama dillerini bilmeniz gerekmektedir. Karmaşık olması nedeni ile birçok programcıyı korkutmaktadır. Hızlı çalışması ve sonucu size sunması ile en çok tercih edilenler arasına girmiştir. Zengin bir kütüphanesi vardır. Hatalarınızı derleyici kısmında gösterek çok daha kolay bir şekilde düzeltmenize de izin vermektedir. Bu yazılım dili ile kodlanan sistemler çok daha hızlı bir şekilde çalışmaktadır. Çok platforma sahip bir uygulama yapmak istiyorsanız mutlaka bu dili tercih etmelisiniz. R istatistik analizler için daha fazla tercih edilmektedir. Python ile birikte kullanılır ve analiz işlemleri için tercih edilir.

Share

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir