Diyet Nasıl Kalıcı Hale Getirilir?

Diyet yapmaya karar verdiyseniz bir sonraki aşama bu kararı sürdürmek olacaktır. Belli başlı diyet kurallarını hayatınızın bir parçası haline getirir ve diyetin aslında bir yaşam tarzı olduğunu unutmadan hayatınıza devam ederseniz kalıcılığı sağlayabilirsiniz. Ancak yine de dikkat etmeniz gereken özel durumlar mevcuttur. Tek tip ağırlıklı olan diyet teknikleri bunların en başında yer almaktadır.

diyet süresi

diyet süresi

 

Egzersiz yapmak diyetin vazgeçilmez bir parçasıdır. Egzersiz yapmadan uygulayacağınız bir diyetten maksimum verim alamazsınız. Egzersiz için başlangıç aşamasında yürüyüş tercih edebilirsiniz. Egzersizlere en alt seviyeden başlamalı ve vücudunuzu asla zorlamamalısınız. Böylelikle egzersiziniz ve aynı zamanda diyetiniz de kalıcılık etkisini arttırır ve sizi sıkmaz.

Yaşam Tarzı Haline Getirin

Diyet yaparken kendinize yeni hobiler edinebilirsiniz. Diyet sürecinin daha eğlenceli hale gelmesini sağlarsanız bu iş sizin keyifli bir hale gelir. Diyet listelerindeki katı kurallardan da mutlaka uzak durmalısınız. Canınız çok fazla bir yiyeceği çektiği zaman bir parça alıp yiyebilirsiniz. Fakat burada kendinizi kandırmamaya özen göstermeli ve bir parçadan fazlasını asla ama asla almamalısınız.

diyet yapmak

diyet yapmak

Diyette kullanılacak olan baharatlar da yemeklerinize büyük bir lezzet katar. Ancak yemeklerde tuz kullanmamanız gerekiyor. Tuz yerine bol baharatlı gıdaları tercih ederseniz tuzun yerini de tutabilecek gıdaları hayatınıza eklemiş olursunuz. Kaliteli bir yaşam istediğinizi kendinize inandırın ve diyet yaparken asla pes ederek vazgeçmeyin.

Share

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir