Davet Saçı Evde Nasıl Yapılır?

Kuaföre gitmeye zamanı olmayan ya da beklemekten hoşlanmayan belkide hayalindeki saçı şimdiye  doğru uygulayan bir kuaföre rastlamayanlar için düğün ve davetlerde saç yaptırmak oldukça sıkıcıdır. Keşke becerebilsem, elimden gelse de kendim yapabilsem diyen bir çok insan olduğu bir gerçek. Kolay ve şık bir topuz yapmak artık hayal değil.

Kendi Topuzunu Kendin Yap!

Kendi topuzunu, kendisi yapmak isteyen kadınların, başlıca ihtiyaçları, biraz cesaret, bir kaç tel toka, bir adet lastik toka, saç spreyi, düzleştirici ya da maşa. Saçı yapmaya başlarken, ilk adım saçlara hafif dalga vermek olduğundan, temiz saçlar düzleştirici yardımı ile bukleli hale getirilir.

topuz modeli

topuz modeli

Bukleler biraz dağıtılarak dalgalı saç hali oluşturulur. Saçların ön tarafından bir tutam bırakılarak, sıkı bir şekilde örülür. Biten örgü ince lastik bir toka ile tutturulur. Örgünün başlama noktasına tel toka tutturulur ve saç tek bir yöne doğru topuz şeklinde toplanır. Ensede hafif bol bir topuz haline geldikten sonra tel tokalar ile sabitlenir ve sprey sıkılır.

topuz modeli

topuz modeli

Giyilecek kıyafetin renginde bir kurdele, uzun zincir halinde çiçek motifli bir dekor ya da bir kolye saçın ön kısmından başlanarak topuza doğru tel tokalar ile sıkıca tutturulur. Topuzun üstünde bırakılır ya da topuza geçiş yapılarak şık bir görüntü sağlanır. Kullanılan aksesuar ve bunun saça tam oturtturulması saça gösteriş katacağından, bu adım mümkün olduğunca özenle yapılmalı, tel toka ve aksesuarın saça iyice sabitlendiğinden emin olunması, çabuk dağılmasının önüne geçer.

Share

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir