Çikolata Kaplı Elmalı Top Malzemeleri

Kadınların misafirlerine her dönem ikram edecekleri hafif, kalori düzeyi düşük pastaların başında çikolata kaplı elmalı top gelir. Oldukça hafif ve besleyici olan bu pastanın yapımı da oldukça kolaydır. Görsel olarak oldukça iştah açıcı bir görüntüye sahip olan çikolata kaplı elmalı top daha yapım aşamasında ev içerisinde büyüleyici kokunun oluşmasına neden olur. Çikolata kaplı elmalı top’un yapımında kullanılan malzemelerde oldukça pratik olup, yapımında kullanılan malzemeler pötibör bisküvi, tatlı elma, pudra şekeri, kakao, fındık veya cevizdir.

Çikolata Kaplı Elmalı Topun Yapımı

Çikolata kaplı elmalı top’un sosunda ise bitter veya sütlü çikolata gerekir. Bu malzemelerin bir araya gelmesiyle oldukça leziz tatların ortaya çıkması kaçınılmazdır. Yapılış aşaması da oldukça kolay olan bu eşsiz tatların yapımında ilk olarak rondo yardımı ile bisküvi ve elma parçalanarak küçük boyutlara ulaştırılır.

çikolota kaplı elma topları

çikolota kaplı elma topları

Küçük parçacıklar haline gelen elma ve bisküvi diğer malzemeler ile bir kap içerisine alınarak karıştırılır. Ele yapışmayacak şekilde hazırlanan pasta parçaları küçük top haline getirilir. Daha sonra çikolata buhar yardımı ile eritilerek pasta üzerine dökülür. Soğutma işleminin ardından isteğe bağlı olarak üzerine dökülen pasta süsleri ile servis edilir.

Share

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir