Laminant Parkelerde Renk ve Model Seçimi

Evlerin zeminlerinin kaplanmasında en fazla tercih edilen yöntemler arasında laminant parkeler yer alıyor. Laminant parke modellerinin renk ve model seçimine dikkat ettiğiniz zaman evinizin daha şık olabilmesini sağlayabilirsiniz.

Duvarlarınızın açık renkli olduğunu düşünüyorsanız ceviz ve maun gibi koyu renkleri tercih edebilirsiniz. Eğer koyu renkli olduğunu düşünüyorsanız açık renkli laminant parke modellerini tercih edebilirsiniz. Böylelikle mekanlarınızda iyi bir kontrast yakalayabilirsiniz. Bu tür parkeleri Floorpan Parke markasının ürün kataloglarında da bulabilirsiniz.

Fakat açık renkli olan laminant parkelerin çok hassas bir temizlik gerektirdiğini asla unutmamalısınız. Koyu renkli olanların ise tozu gösterebileceğini unutmamalısınız. Bu detaylara dikkat ederek parke seçimi yaptığınız zaman temizlik konusunda daha az zaman harcayabilirsiniz.

floorpan-parke

Koyu Renkli Parkeler Ne Zaman Tercih Edilmelidir?

Güneş ışığını tam olarak almayan odalar için açık renkli parkeler kullandığınız durumlarda odanızın olduğundan daha da aydınlık durabilmesini sağlayabilirsiniz. Koyu renkli parkeler ise odanızın daha dar ve basık gözükmesini sağlayabilir. Ancak koyu renkli parkelerin daha ağır ve havalı bir atmosfer yaratabileceğini de asla unutmamalısınız.

Parkelerin döşeneceği alanların pürüzsüz yapıya sahip olması da son derece önemlidir. Parkelerin duvara tam bitişik olarak monte edilmemesi ve esneme payı bırakılması da atlanmaması gereken detaylar arasındadır.

Farklı dekorasyon stillerine uyum sağlayabilecek olan özgün tasarımlı ve güvenilir laminant parke modellerine göz atmak istiyorsanız https://www.floorpanparke.net/ adresine göz atabilirsiniz. Floorpan Parke markası tarafından sunulan parkeleri uzun yıllar boyunca kullanmaya devam edebilirsiniz.

Share

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir