Aşkın Enteresan Gerçekleri

Aşk, her insanın tatması gereken, eşi benzeri bulunmayan cümlelerle dahi tarifi yapılamayacak olan eşsiz bir duygudur. Aşk duyduğunuz biri sizin için hayatın ta kendisi anlamına gelir. Onun için yaşar hatta gün gelir onun için ölürsünüz. O sizin hayatınızın merkezi haline gelmiştir artık. Peki sizi ve hayatınızı bu denli etkileyen aşkın gerçeklerinden haberiniz var mı?

aşk

aşk

Aşkın Değişik Gerçekleri Nelerdir?

Amerika’da yapılan bir araştırmayla soyut bir duygu olan aşkın birçok enteresan gerçeği ortaya çıktı. Bunlar hem komik hem de değişik şeyler. Biri, sabahları karısını öpen bir erkek, öpmeyenlerden 5 yıl daha fazla yaşıyor. Bunun dışında bilinene göre ilk aşk şarkısı 4000 sene önce Dicle Fırat nehirleri arasındaki bölgede yazıldı.

aşk  nedir

aşk nedir

Feminizmi savunan kadınların büyük bir yüzdesi diğerlerine nazaran daha romantik ilişki yaşıyor. İnsanların üçte ikisi, yeni tanıştığı insanlardan çok, bir süredir tanışıklığı olanlara aşık olduklarını söylüyor. Kadınların %12’si birlikte oldukları erkeğin internette aramasını yaparken erkekler bunu %7’lik bir kitleyle uyguluyor.

Share

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir