Güzel Görünmenizi Sağlayacak Makyaj Önerileri

Makyaj kadınların güzel görünmek için yaptıkları bir sanattır. İyi yapılmış bir makyaj kusurları kapattığı gibi daha güzel görünmenize de yardımcı olur.

Abartı Makyaj

Abartı Makyaj

Doğru makyaj yapmak için sık sık aynanın karşısına geçip pratik yapabilirsiniz. Yüzünüzün hatalı ve kusurlu olduğunu düşündüğünüz noktalarını doğru makyaj teknikleri kullanarak kapatmak ve daha güzel görünmek sizin elinizde.

Makyaj yapmanın inceliklerini öğrenmek o kadar da zor değil. Önemli olan sizin kendi yüzünüzü tanımanızdır. Gözlerinize ve dudaklarınıza doğru makyaj yaptığınızda daha göz alıcı olabilir, kusursuz görünebilirsiniz.

Makyaj Sırları

Makyaj Sırları

Daha Güzel Görünmek İçin Yapmanız Gerekenler

Makyaj yapmak bir sanattır. Yanlış makyaj yapmak ise bir felakettir. Yanlış uygulanan göz kalemi, eyeliner ya da fondöten sizi olduğunuzdan daha yaşlı ya da daha çirkin gösterebilir. Bu nedenle makyaj yaparken doğru teknikleri uygulamaya dikkat etmelisiniz.

Doğru Makyaj

Doğru Makyaj

Fondöten seçerken cildinizle uyumlu rengi seçmeye özen gösterin. Kötü makyajın en önemli nedenlerinden birisi yanlış tonda seçilmiş fondötendir. Gözleriniz çok küçük ise açık renk far kullanın. Eyeliner kullanmak da gözlerin daha iri görünmesini sağlar. Küçük gözleriniz varsa kirpikleriniz için dolgun gösteren rimel seçmelisiniz.

Share

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.