Akciğer Kanserinin Belirtileri Nelerdir?

Günümüzde insanların yakalandığı pek çok hastalık bulunuyor. Bu hastalıkların bazıları büyümeden engellense de bazı hastalıklar ölüme kadar götürebiliyor. Bu hastalıklardan biride Akciğer kanseridir. Bu ve bunun gibi hastalıklara önceden kesinlikle tedbir alınması gerekiyor. Bu alanda en büyük tedbir erken teşhis olacaktır. Kendinizi iyi gözlemleyin ve bu yazıya kulak verin.

akciğer kanseri

akciğer kanseri

Dikkat Edin

Akciğer kanseri oldukça sıkıntılı bir hastalıktır. Belirtilerini iyi bir şekilde öğrenirseniz eğer, erken teşhis konusunda da avantajlı olursunuz. Akciğer kanserinin belirtilerinden biri nefes darlığı sıkıntısıdır. Eğer durup dururken nefes nefese kalıyorsanız ve nefes darlığı çekiyorsanız bir kan testi yaptırmak akıllıca olacaktır.

sigaranın size zararı

Bir diğer belirti de uzun süren öksürüktür. Her insan normal bir şekilde öksürebilir ama süresi uzun sürüyorsa ve kanlı balgam çıkartıyorsanız kesinlikle doktora gidin. Bunların dışında iştahsızlık, kilo kaybı ve uykusuzlukta etkili faktörlerdendir. Bu alanda sırt ağrısı da sık gelen şikayetlerdendir. Eğer bu şikayetlerin biri bile sizde varsa doktora gitmekten çekinmemeniz gerekiyor. Erken teşhis önemlidir.

Share

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir