4 Adımda Facebook Hesabınız Nasıl Koruma Altına Alınır?

Her geçen gün yeni üyeleri ile büyüyen Facebook, bu kalabalık üye sayısından dolayı güvenlik konusunda sıkıntı yaşamaya başlamıştır. Gün geçtikçe Facebook Hayatımızın daha da içine girerek, günlük bit alışkanlığımız halini almayı başarmıştır.

facebook

facebook

Artık Facebook hesabına göz atmadan geçen gününüz yok. Facebook sayesinde gezdiğimiz yerleri paylaşıyoruz, güzel anları ölümsüzleştirip arkadaşlarımız ile paylaşıyoruz ve bunlar gibi daha birçok aktiviteyi uyguluyoruz.

Kimi zaman bu paylaşımlar başımıza kötü olaylar getiriyor. Hırsızlık, gasp ve hatta ölüm gibi olumsuz olaylar işe karşı karşıya kalıyoruz. Bu olaylar yüzünden Dünya çağımda sayısız kişi ölmüş ve zarar almıştır.

Günümüzün teknolojisinde artık Facebook hesabını çalmak için hacker olmaya gerek. Biraz teknolojik bilgi şifreleri kırıp, Facebook hesabını çalmanızı sağlıyor. Bu yazıda sizlere 4 adımda Facebook hesabınızı nasıl daha güvenli hale getirirsiniz bunu anlatacağım.

Parola Sıfırlama

İlk adım olarak işe parola kırmak ile başlayan kötü niyetli kişiler için güvenlik sorunuzu en sevdiğiniz hayvan vb. asla sevmeyiniz.

facebook hesap güvenlik

facebook hesap güvenlik

Keylogger Kullanımı

Keyloggerden korunmak için sürekli güven duvarının açık olamadı gerekir. Otomatik form doldurarak şifrenizi klavyeden girmezsiniz.

facebook security

facebook security

Phishing Saldırısı

Gireceğiniz sitelerin güvenli olmasını kontrol edin. Özellikle sitelere giriş yapmadan adreslerine bakın. Bazen kısaltılmış adresler kullanılabiliyor.

phishing

phishing

Çerez Çalmak

Kesinlikle güvenli gezinme sürekli kontrol edilmeli ve kapalı ise açılmalıdır. Sitelerden çıkarken asla oturumunuzu açık bırakmayınız.

facebook-hırsız

facebook-hırsız

Share

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir