Toplu Taşıma Araçları Zayıflatıyor

Obezitenin ve şişmanlığını hüküm sürmeye başladığı çağımızda zayıflamak hep istenilen ancak bir türlü kavuşulamayan bir durum. Bir türlü zayıflayamamanın da en büyük nedeni modern hayat ve teknoloji. Her gün kullandığımız onlarca teknolojik alet ve araç hareketsiz bir yaşama neden oldukları için zayıflamaya engel oluyor.

Nitekim bu durum İngiltere’de 7.500 kişi üzerinde yapılan bir araştırmayla da açıkça ortaya kondu. Araştırmada katılımcıların işlerine hangi araçları kullanarak gittiği tespit edildi. Kendi aracıyla iş yerine gidip gelenleri daha az hareket ettiği görülürken toplu taşıma araçları ile gidenlerin daha fazla hareket ettiği gözlemlendi.

Toplu Taşıma Araçları

Toplu Taşıma Araçları

Toplu Taşıma Kullananlar 3 Kilo Daha Zayıf

Her gün belirli miktarda yol yürüyüp durağa giden ardından yine belirli bir miktar yürüyüp iş yerine gidenler daha fazla hareket ettiği için özel araçlarla işe gidenlere göre 3 kilo daha zayıf olduğu görüldü. Bu araştırmaya göre toplu taşıma araçları zayıflamada etkili. Diğer yandan özel araçlar yerine toplu taşımayı tercih etmek şehir trafiğini, gürültüyü ve egzoz salınımını azalttığı içinde önemli.

Share

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir