Sivilce Tedavisinde Zerdeçal Kullanmanın 4 Kolay Yolu

Zerdeçal, gerçekten sihirli bir baharattır. Lezzet arttırıcı olarak kullanımının yanı sıra akne, sivilce ve koyu lekeler gibi ortak cilt problemleriyle mücadele söz konusu olduğunda, zerdeçal harikalar yaratabilir. Sivilce için zerdeçal tozu, aşırı yağı kaldırarak bakterileri yok etmeye yardımcı olur. Ayrıca, sivilcelerin ve bunlardan kaynaklanan iltihaplanmanın tedavisinde yardımcı olan mükemmel bir antioksidandır.

sivilce maskesi

Sivilceler için artık endişelenmenize gerek yok, zerdeçal içeren bu 4 etkin ve kolay yoldan birini deneyin.

1. Bal ve Zerdeçal: 1 tatlı kaşığı zerdeçal ve yarım tatlı kaşığı saf balı kalın bir macun elde etmek için karıştırın. Etkilenen bölgeye yapıştırın, 10-12 dakika bekletin ve su ile yıkayın. İstediğiniz sonuçları elde edene kadar bunu her gün bir kez yapın.

2. Yoğurt ve Zerdeçal: 2 çorba kaşığı yoğurt ve yarım çay kaşığı zerdeçalı harmanlayın ve bunu etkilenen bölgede uygulayın. 15 dakika sonra durulayın. Haftada 3-4 defa kullanın.

3. Limon ve Zerdeçal: 1 çorba kaşığı limon suyu ile yarım çay kaşığı zerdeçalı karıştırın ve etkilenen bölgeye dikkatle uygulayın. 10-12 dakika boyunca tutun ve suyla yıkayın. En iyi sonuç için bunu her gün bir kez yapın.

4. Nohut unu ve Zerdeçal: Hazır alabileceğiniz ya da evde nohutları öğütüp kendinizde yapabileceğiniz 2 çay kaşığı kadar nohut ununu 1 tatlı kaşığı zerdeçal, 2-3 çay kaşığı su veya yoğurt ile kalın bir macun oluşturana kadar karıştırın, sivilcelere uygulayın. 15-20 dakika bekletin ve yıkayın. Haftada iki kez tekrarlayın.

Share

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir