Kreş mi Bakıcı mı?

Çocuklar bizim her şeyimiz. Çok klişe belki ama canımızdan can kopartarak dünyaya getiriyoruz ve üzerine, üzerilerine titriyoruz. Yine çok klişe belki ama giymeyip giyiyor, yemiyor yediriyoruz. Çok seviyoruz onları. Başlarına bir şey gelecek diye ödümüz kopuyor.

bakıcı

bakıcı

En mutlu, en iyi çocuk bizim çocuğumuz olsun istiyoruz doğal olarak ama sonuçta ekonomik şartlar nedeniyle de çalışmak durumunda olan insanlarız ve eğer çocuğumuz daha okula başlamadı ise karar veremiyoruz bakıcı mı, kreş mi?

Neye Göre Karar Vermeli?

Bu aslında çok kolay verilebilecek bir karar değil. Öncelikle iyi bir biçimde düşünmek ve iyice araştırmak gerekiyor. Ülkemizde ve dünyada öyle berbat örnekler var ki sonuçta çocuğumuzu emanet edeceğimiz yeri seçerken dikkatli olmamız şart. Eğer bakıcı ile yola devam edeceksek mutlaka referanslarına ve aldığı eğitime bakmalıyız.

kreş

kreş

Ayrıca kendi evimizde mi, yoksa onun evinde mi çocuğa bakılacak sorusuna yanıt verilmeli. Eğer kreş ise doğru bir biçimde eğitim veren, alanında öğrenim görmüş,çocuğun kişisel gelişimine katkı sunacak bir yer olmalı. Çocuğun sosyalleşmesi de göz önüne alınarak, doğru bir kreşin bakıcı ile yola devam etmekten daha iyi olacağı ise kesin.

Share

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir