Kısa Boylular için Pantolon Tavsiyeleri

Kot pantolon modellerinin bazıları uzun boylu olan bayanları son derece fit ve zarif gösterebilirken, kısa boylu bayanları da olduklarından daha uzun ve şık gösterebilir. Bu sebeple kot pantolon seçiminizi vücut ölçülerinize göre yapmanız oldukça önemlidir.

Kısa Boylular için Pantolon Tavsiyeleri

Kısa Boylular için Pantolon Tavsiyeleri

Kısa boylu kadınların pantolon seçimleri uzun ve fit bir görünüm için önemlidir. Kot pantolon seçiminizi yaparken diz kapağı hizasından itibaren bollaşan paça modelleri bacak boyunuzun uzamasını sağlayacaktır. Ayrıca paçanın bittiği yerin bileğinizin 2-3 parmak kadar yukarısında olması da önemlidir.

Hangi Pantolonlardan Uzak Durulmalı?

İspanyol paçalı kot pantolonlar ile birlikte giyilebilecek olan topuklu ayakkabılar boyunuzun daha uzun gözükmesini sağlayacaktır. Topuğu ispanyol paçalar ile gizlemeniz önemlidir. Pantolon paçalarınız yere ne kadar yakın olup ayakkabılarınızı gizlerse boyunuz o kadar uzun gözükecektir. Aynı zamanda açık renkliler dışında lacivert, gri, siyah gibi koyu renkler seçmeniz de daha yararlı olacaktır.

Dışarıya doğru kıvrılabilen bilek hizasındaki dar paçalı pantolonlar kısa boylu kadınların uzak durması gereken pantolonlardır. Bu tür modeller bacak boyunu kısaltacağı için boyunuz olduğundan daha kısa gözükecektir.

Share

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir