İFixit Teknolojik Aletleri İncelemeye Devam Ediyor

İlk çıkan akıllı saat LG G Watch ve Samsung Gear Live’ın yurt dışında satışa çıkmasının ardından İFixit grubu da bu iki akıllı saati parçalarına ayırma işlemine hemen başladı. İçindeki parçaların hemen incelemeye alan grup bizimde merakımızı gideriyor.

İFixit teknolojik aletleri parçalıyor

İFixit teknolojik aletleri parçalıyor

Samsung Mu? LG Mi?

Samsung’un akıllı saati 10 üzerinden 8 puan alarak, kolay bir şekilde piline ulaşılabilir ve tamir edilebilen bir ürün olduğunu göstermiş oldu. Bunun yanında suya da dayanıklı olduğunu öğrendik. Fakat kötü bir yanı da var ekran gövdeye lehimlenmiş. Bu durum ekranın kırılması ya da çatlaması durumunda değiştirilmesini çok zorlaştırıyor.

İFixit teknolojik aletleri parçalıyor

İFixit teknolojik aletleri parçalıyor

LG’ nin akıllı saati ise 10 üzerinden 9 puan olarak Samsung’ a göre daha da kolay tamir edilebilir bir ürün olduğunu açıkça ortaya koydu. Bu akıllı saatte gövde üzerindeki vidalar dikkat çekiyor. Pili yerinden kolay çıkarılabilmekte. Ancak bazı hassas kablolara dikkat etmek gerekiyor. Bunun dışında yormayacak temiz bir tasarımı var. Ekranı gövdenin üst yüzeyine yapıştırılmış bu nedenle Samsung’ a göre ekran hasar gördüğünde daha kolay tamir edilebilir.

Bu incelemelerden gördüğümüz gibi ekranına bir zarar gelmediği sürece akıllı saatler uzun süre kullanılabilmekte.

Share

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir