Arama Motorlarını Kandırmayın

Arama motorlarını kandırmayın ki böyle bir şeyi yapmak oldukça zahmetli ve zor bir iştir. Arama motorlarını kandırmaya çalışanların genel olarak sayfalarının kapandığı görülür. Çünkü arama motorlarının kandırmak oldukça zor bir işlemdir. Genel olarak büyük bir bütçe, mühendislik gerektiren bir iştir. Yazılımların iyi yapılması gerekir. Google kandırmak isteniyorsa durmadan adres değişikliği yapılması gerekir. Yani Google’ı kaldırmak veya herhangi bir arama motorunu kandırmak oldukça zahmetli ve zor bir iştir. Bu girişler normal site yapımından daha zor olduğu için gereksiz görünüyor.

Bir arama motorunu kandırmak için belirli bir yoldan geçilmesi gerekir. Örnek olarak bir arama motorunun açığını bulmak gerekir. Ancak bir açık bulmak için de iyi bir yazılım bilgisine ihtiyaç var. Arama motorlarında genel olarak tam korunaklı bir işlem olanağı var. Yani sayfaların hepsi Google tarafından veya explor tarafından korunur. Arama motorlarının kendine ait güvenlik ağları var. Bu güvenlik ağlarını kırma oldukça zahmetli iştir.

Arama Motoru Kandırmak Mümkün mü?

Arama motorlarını kandırmayın denilse de bazı siteler, örnek olarak kaçak bahis siteleri Google kandırmaya yönelik işler yapabilirler. Yani farklı bir İP adresi alarak site kurup, bu sitenin .com adresi gibi kimliklerini farklılaştırmaya gidebilirler. Ancak bu kısa süreli işlemdir. Çünkü bunu yapacak kişinin aynı işlemi devamlı olarak yapması gerekir. Google sürekli olarak güncellenen bir sistemdir. Bu yüzden kaçak olan ve kandırmaya çalışan sitelerde bu güncellemelerini devamlı olarak sürdürmelidir.

Arama motorlarını kandırmayın tarzı uyarılar mevcuttur. Üstelik bu işlem yerine doğru yoldan arama motorlarını kullanmak daha hızlı bir yöntem olacaktır. Sitenin geleceği için, para kazanma olanaklarının arttırılması için en doğru ve güvenli yolun seçilmesi gerekir.

Arama motorları kendisini kandıranlara genel olarak cezayı işlem tarzı uyarılar yapma hakkına sahiptir. Sayfaların kapatılmasının yanında eğer yüklü bir şekilde arama motorlarına zarar verilirse, bunun cezası olacaktır. Aslında bu işleme girmektense doğru yoldan bu olanakları kullanmak en mantıklı yöntemdir. Bazı durumlarda arama motorlarında sıkıntılar yaşanabilir ancak güncellemeler sıkıntıları çözecektir.

Share

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir