Hasan Dere

Hasan Dere Kimdir?

Hasan Dere ailesinin beşinci çocuğu olarak 1973 yılında dünyaya gelmiş olup, kendisinden önce dünyaya gelen ağabeyleri sayesinde iş hayatına daha kısa zaman içinde atılıp, daha çok tecrübe kazanma fırsatı buldu. Dortmund şehrinde doğan Dere akabinde Yunanistan’da ikamet etti. Uzun yıllar Yunanistan da kalan Dere, sonrasında Dortmund’a geri dönüp burada iş hayatına atıldı.

Dortmund kentinde Grammophon adı ile bir bale ve restoran salonu açıp bu salonda Türk ve alman geleneklerine uygun olarak farklı bir konsept geliştirdi. Farklı bir konsepti insanlara sunan Dere aynı zamanda mekânında birçok ünlü kişiye de yer verdi.

hasan dere kimdir

Grammophon salonunda kaliteden ödün vermeyen yapısı ile insanlara hizmet veren Dere yakın illerden gelen ziyaretçilerinin yanı sıra Belçika, Fransa, Hollanda ve İskandinav ülkelerinden de ziyaretçilerini ağırladı.

Eğlence ve müzik dünyasında hem Avrupa hem de Türkiye’de marka haline gelen ve bilinen konsepti ile dillenen Grammophon salonlarını, zincir haline getirmeyi planlayan Dere, son yıllarda İstanbul ‘da ikamet ediyor.

Share

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir