Gebelikte Çatlak Oluşumu Nedenleri Nelerdir?

Gebelik süresinde anne adayında belirli değişiklikler olur. Çatlaklar ise gebeliğin her döneminde görülebilir. Kilo alımıyla birlikte gerginleşen karın bölgesinde daha sık görülür. Vücut hızlı şekilde büyümeye ve değişime neden olduğundan çatlakların görülmesi normal.

hamilelik çatlak tedavisi

hamilelik çatlak tedavisi

Hamilelikte Çatlak Tedavisi

İlk olarak ağır kilo almaya özen gösterin. Hamile kaldığınız için her şeyi yemeyin. Gerekli besin ve vitaminler gereklidir. Kilo alımını aylara bölerek aldığınız zaman sorun kalmaz. Dinlenmeyle beraber hafif egzersiz yapmanız gerekir. Vücudunuzu düzenli nemlendirin. Nemlendiricileri her gün sürmeniz fayda sağlar. Sıvı tüketimini artırmanız da gerekir. Derinin nemli kalması için su çok önemli bir sıvı.

çatlak tedavisi

çatlak tedavisDoktorlar sizlere belirli kremler önerir. Gebelikte oluşan çatlakları dert etmeyin. Günümüz tıbbında her soruna çare kısa sürede bulunur. Çatlakların oluşmaması için özellikle gün boyunca yeterli sıvı alımı yapın ve bebek yağı ya da badem yağı ile çatlak olan bölgeleri düzenli şekilde ovun. Yavaş alınan kilolar çatlak oluşumuna neden olmaz. Yürüyüş ise her zaman önemli bir spordur.

Share

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir