Avşar 3D Mask Rinoplasti

Özellikle kadınlar, kusursuz bir görünüme sahip olmak amacıyla farklı yöntemlere başvururlar. Bunlar arasında kozmetik ürünlerinden veya bakım aşamalarından faydalanmak da yer alır. Ancak son zamanlarda gündem olan estetik operasyonlar, birçok kadının kendisini daha iyi hissetmesini sağlar. Aynı zamanda sağlık amacıyla yapılan tüm estetik operasyonlar da kişilere fayda sağlamaktadır. Özellikle burun estetiği yaptıranların ve yaptırmak isteyenlerin sayısı giderek artmaktadır. İnsanlar, hem görünüş hem de sağlık gibi nedenlerden dolayı görüntülerinde bazı değişiklikler yapmak isterler. Burun estetiği de bu değişikliklerin başında gelir.

Avsar Mask 3d Printing Rinoplasti

Avsar Mask 3d Printing Rinoplasti

Burun Estetiğinin Detayları

Rinoplasti olarak da adlandırılan burun ameliyatı, burundaki şekil bozukluğunu düzeltmek amacıyla yapılır. Şekil bozukluğu düzeltilirken aynı zamanda mevcut tıkanıklığın giderilmesi için yapılan operasyona ise septorinoplasti denilir.

Rinoplastide, burun yapısı ve yüz orantısına göre bir takım işlemler uygulanır. Bu işlemler arasında burnun küçültülmesi veya büyütülmesi, burun ucu yüksekliğinin ayarlanması, burun-dudak veya burun-alın açısının, kişinin yüz yapısıyla orantılı bir hale getirilmesi gibi amaçlar mevcuttur. Profesyonel uzmanlar tarafından kişinin yüz hatlarına uygun şekilde planlanan operasyonda, kemiğe, kıkırdağa, cilde veya dokuya müdahalede bulunulur. Ayrıca burun eğriliği için de yapılabilecek farklı işlemler mevcuttur. Burun estetiği, yüze uygun bir burun şekli ortaya çıkarmayı amaçlar.

Avsar mask 3d printing

Avsar mask 3d printing

Rinoplasti operasyonu özel bir öneme sahiptir. Burun, yüzün tam ortasında yer alır ve konumu gereği kusurları oldukça dikkat çeker. Ayrıca solunum yollarının başlangıç organı olmasından dolayı bazı sorunlarla karşılaşılabilir. Bu nedenle burun sorunları bu gibi yöntemlerle çözülebilir. Estetik operasyon geçirecek kişinin ihtiyacı ve isteği doğrultusunda tamponsuz burun estetiği, endoskopik burun estetiği veya video-endoskopik rinoplasti gibi işlemler uygulanabilir. Ameliyat olacak kişinin burunla ilgili istediği işlem ve uzman doktorun uygun gördüğü aşamalar göz önünde bulundurularak farklı teknikler uygulanabilir.

Ameliyat öncesi ve sonrasındaki evrelerin iyi değerlendirilmesi ve planlanması ile başarılı bir operasyon gerçekleştirilebilir. Öncelik hastanın yüz analizinin iyi yapılması ve en uygun şeklin ve işlemin tercih edilmesi gerekir. Hastanın beklentileri ile cerrahın uygun gördüğü işlemler birbiriyle örtüşürse, başarılı bir ameliyat sağlanabilir. Burun derisinin kalınlığı, kemik ve kıkırdak yapısı, operasyonun gidişatını etkileyen faktörler arasındadır.

Ayrıca cilt yapısı gibi durumlar da burnun şeklinin etkileyecektir. Ameliyat öncesinde insanların aklında bazı tereddütler yer alır. Ancak gelişen teknoloji ile beraber 3D Maske olarak adlandırılan sistemin, operasyon öncesinde gerçekleştirilmesi ile, insanlar ameliyat sonrasında nasıl bir görüntüye sahip olacaklarını önceden görebilirler. 3D Printerın estetik operasyonlar için kullanılmaya başlanması, estetik cerrahi alanındaki gelişmelerden bir tanesidir.

Avsar mask 3d printing

Avsar mask 3d printing

Op. Dr. Yakup Avşar ve 3D Baskı Teknolojisi ile Burun Ameliyatı

Dünya çapında ünlü hale gelen ve dünyanın farklı noktalarından hastaları konuk eden Op. Dr. Yakup Avşar, 3d mask print teknolojisi ile ameliyat olacak kişilerin, ameliyattan sonra nasıl görüneceklerini tasarlıyor. 3D yazıcı kullanarak yüzün ve vücudun kalıbını çıkaran Avşar, burun estetiği ve estetik cerrahi alanında bu tekniği kullanan ilk isimdir. Bu yöntem, dünya genelinde devrim niteliğindedir.

Kişilerin yüzlerini bir kalıba çıkarabilen doktor, heykeltıraş estetik cerrah olarak da adını tarihe yazdırmıştır. Baskı teknolojileri ile estetik cerrahi operasyonların desteklenmesi, 3d maske burun estetiğinin ortaya çıkmasını sağlamıştır. Bir maskenin printer yardımıyla oluşturulması yaklaşık 7-8 saat sürmektedir. Hastanın mevcut yüz şeklinin heykeli oluşturulur ve ardından bu model üzerinde yüzün oranları, burun büyüklüğü, kıkırdak yapısı veya burnun deri kalınlığı ile oynanır. Olması gereken boyutlar ve işlemlerin görüntüsü, bu maske üzerinde tasarlanarak yeni bir maske daha yapılır. Böylece kişiler, ameliyat öncesi ve sonrası halini görerek daha güvenli ve doğru kararlar alabilirler.

Op. Dr. Yakup Avşar resmi iletişim bilgileri

yakupavsar.com
facebook.com/avsarestetik
instagram.com/avsarestetik

Share

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir