El Bakımı Nasıl Yapılır?

El bakımı doğal güzelliğinizin bir yansımasıdır. Bakımlı ellere sahip olabilmek için doğal bakım maskelerinden faydalanabilirsiniz. Haftada en az 1 kere uyguladığınız el bakımı ile kısa sürede daha bakımlı ellere sahip olabilirsiniz.

el bakımı

el bakımı

Sağlıklı görüntüsünün bozulmaması için uygulanan bu bakım yöntemleri sayesinde yaşlanmayı da geciktirebileceğiniz için doğal koruyucu el bakımlarını yapmanızda fayda var. El bakımı yaparken ve sonrasında nemlendiriciyi mutlaka yanınızda bulundurun.

bakımlı eller

bakımlı eller

Yaz ayları nemlendiricinin fazla tüketilmediği bir mevsim olmasına rağmen, her koşulda nemlendiricinin el bakımı konusunun içinde yer alması önemlidir. Güneş kremi kullanıyorsanız da özellikle nemlendiricili güneş kremleri kullanmanız gerekiyor.

El Bakımı Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Aşırı sıcak ve soğuk sulardan uzak durun. Ellerinizin kurumaması istiyorsanız bu konuya dikkat etmelisiniz. Ev işleri yaparken kullandığınız temizlik ürünlerini de çıplak elle asla kullanmayın.

el bakımı nasıl yapılır

el bakımı nasıl yapılır

Su ile aşırı temas etmek durumundaysanız pamuklu eldivenler kullanarak bu durumu ortadan kaldırın ve ellerinizi yıkadıktan sonra muhakkak kurulayın. Alışkanlık olarak haftada 1 kere vazelin ya da bol yağ içeren nemlendiricileri elinize uygulayın.

Share

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir