C Vitamini Hangi Hastalıklardan Korur?

 Her vücudun belirli oranda alması gereken C vitamini aynı zamanda kişiyi birçok hasatlıktan da korumaktadır.

 C Vitamini Mucizesi

Eğer kalp hastası iseniz veya başka tanıdığınız birinde bu sorun varsa ona günde 350 mg C vitamini almasını önerebilirsiniz. Yine damar sertliği ve yüksek kolestrolü olan kişiler en az 500 mg C vitamini almalıdırlar. Kandaki ürik asit seviyesi yüksek olanlar ve gut hastaları da C vitamini alarak bu hastalığa karşı önlem alabilir. Veyahut mideniz de ülser, gastrit yapan mikrop varsa C vitamini ile de onu öldürebiliyorsunuz.

c vitamini

c vitamini

Tansiyonu yüksek olanlar, katarakt oluşumunu önlemek isteyenlere C vitamini almalarını tavsiye ederim. Ayrıca şeker hastalarının göz ve sinirlerinde hasarlar kalabiliyor. Buna da engel olmanın yolu C vitamini ilavesi. Kansızlık sorunu yaşayanlar demir takviyeleri sırasında C vitaminli gıdalar tüketirse emilim daha kolay olur. Yaraları daha çabuk iyileştirir.

c vitamini bulunan besinler

c vitamini bulunan besinler

Adeta bir mucize olan bu vitamini almayı hiçbirimiz ihmal etmemeliyiz. Fakat tabi doktor kontrolünde ve dozunda alınması gereken bir vitamin olduğunu da unutmamalıyız. Çünkü sağlıklı bir yaşam için düzenli ve dengeli beslenmek çok önemlidir.

vitamin

vitamin

 

Share

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir