Doğallığınızı Koruyun

Yaptığınız makyaj güzelliğinizle doğrudan etkilidir. Size kattığı renkle daha canlı bir görünüme sahip olursunuz. Fakat her şeyde olduğu gibi bu güzel şeyinde zararlı var.

cilt bakım

cilt bakım

Makyaj malzemeleri, içlerinde bulundurdukları kimyasal maddelerle cilde zarar veriyor. Erken kırışıklıklar ve yüzde erken çökmeler meydana geliyor. Bunu öğrendikten sonra umutsuzluğa kapılmayın. Güzelliğiniz sadece makyaj yaparak oluşmaz.

Doğal Güzellik İçin Neler Yapılabilir?

Makyaj yapmadan tamamen doğal olmak. Çoğu kadın bunu büyük bir önyargıyla karşılar. Fakat buna gerek yok. Sizin sahip olduğunuz en büyük varlığınız doğallığınızdır. Hem doğal olup hem de güzel olmak artık zor değil. Sağlıklı bir cilt, makyajlı bir ciltten çok daha güzel görünür. Cildinizi sağlıklı hale getirebilmek için sürekli temizlemeniz, temiz tutmanız gerekiyor. Temizlikte bir bakımdır, hatta bakımın ana safhasıdır.

cilt bakımı

cilt bakımı

Geceleri cildinizi nemlendirmeden kesinlikle uyumayın. Kullanacağınız sağlıklı nemlendiricilerle doğal güzelliğin kapısını aralayabilirsiniz. Gözaltı kapatıcısı yerine, göz çevresi kremleri kullanırsanız da bu konuda yararınıza olacaktır. Bu alanda en önemli şey yine uykudur. Düzenli bir uyku sizi güzelliğe götürecektir. En az yedi saatlik bir uyku süreciniz olmalı. Böylece doğal güzelliğinizle diğer bayanlardan bir tık önde olacaksınız.

Share

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir