Cilt Çatlakları Neden Oluşur?

İnsan cildi her ne kadar mükemmel yaratılsa da zaman zaman çeşitli sorunlar ortaya çıkabiliyor. İnsanları çevrenin zararlarına karşı koruyan aynı zamanda da estetik ve güzel bir görünüm kazandıran ciltte meydana gelen hastalıkların temelinde beslenme, mevsimsel değişiklikler ve vücudun gelişimi yatar.

Cilt çatlak tedavisi

Cilt çatlak tedavisi

Bayanlar arasında en çok görülen ve yine cilt hastalıklarında en çok görülen sorunların başında çatlaklar gelir. Çatlaklar hamilelik döneminde daha sık görüldüğü gibi cildin üst tabakasının altta yer alan tabakaya göre daha az esnemesi durumunda görülür.

Kişiyi rahatsız etmekle beraber kötü bir görünümün oluşmasına neden olan çatlaklar, çatlak tedavisi adıyla onarılabiliyor.

Çatlak Tedavisi Nasıl Yapılır?

Cildin üst tabakası esneme özelliğini kaybetmesinden dolayı oluşan çatlakların tedavisine krem ve kozmetik ürünleri yerine lazer, mezoterapi, PRP ve dermarollerle tedavi gibi farklı yöntemler uygulanır.

Uzmanlık ve tecrübe isteyen bu modern ve teknolojik tedavi yöntemlerini Ankara’da hizmet veren Fulya Tezel dermatoloji kliniğinden alabilirsiniz.

Dilerseniz telefonla dilerseniz de http://drfulyatezel.com/tedavi-4-catlak-tedavisi.html adresinde e-randevu alarak çatlak tedavisi hakkında tüm merak ettiklerinizi öğrenebilir ve cilt çatlaklarınızı sağlıklı bir şekilde onarabilirsiniz.

Share

You may also like...

1 Response

  1. zernişan dedi ki:

    aslında sebepler bilindik ama tedavisi olması çok güzel çünkü kötü bir görüntüye sebep oluyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir