Bohem Giyimin Başlangıcı

Bir yaşam şekli olan bohem giyime de etki ederek daha salaş ve daha özgürlükçü bir havanın modasını yarattı. Genel itibari ile atmışların yetmişlerin dalgası olana bohem giyim tarzı günümüzde de rahat giyim sevenlerin tercihidir.

Bohem Giyim Tarzının Olmazsa Olmazları Nelerdir?

Baharat tonlarının ağırlık kazandığı bohem tarzında uzun etek ve elbiseler ile de kendini gösterir. Dantel ve tığ işi örgülerde bu tarzın tamamlayıcısıdır.

bohem tarzı

Püskül ise bu stilin ayrılmaz bir parçasıdır. Ayakkabıdan bluza çantaya kadar her aksesuarda püskülle rastlamak mümkündür.

Tahtadan yapılmış takılar, üst üste takılan bilezikler, kolyeler, tüyden yapılmış takılarda sıklıkla kullanılır. Volanlı ya da kovboy şapkaları da oldukça sık görülür.

bohem modası

Etek ve elbise tercih etmeyenler İspanyol paça pantolonlar ile bu tarza ayak uydurur. Etnik kıyafetlerin sıklıkla yer aldığı bohem stilinde kimonolarda kullanılır.

Ayrıca süet ayakkabılar bu stilin vazgeçilmezidir. Açık ren tercih edilen süetlerin yanında tahta topuklu ayakkabılarda yer alır. Kovboy şapkası yanında kovboy ayakkabıları da bu tarz içinde yerini alır.

Share

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir