Bahçeleriniz için Orijinal Tasarım Fikirleri

Bahçeli evlerin en büyük özelliği şehir stresinden sizleri arındırması ve ruhunuzu rahatlatması. Bahçe tasarımlarının da günümüzde farklı çizgileri bulunur. Küçük ayrıntı ve aydınlatmalar ile bahçenizi görsel olarak güzel hale getirebilirsiniz. Yaratıcılık ve kendi fikirlerinizi de katarak bahçenize yeni bir yaşam alanı kazandırın.

bahçe

bahçe

Bahçe Tasarımlarına Yeni Bakış Açısı

Bahçenizin büyük ya da küçük oluşuna göre tasarımlarınızı değiştirebilirsiniz. Ahşap sehpalar, bambu masalar, çakıl taşları ile süslenmiş küçük havuz yaratıcılık fikirlerinizi de ön plana çıkarır. Duvar aplikleri ya da mumlar ise bahçenizin daha güzel aydınlanmasına yardımcı olur. Güneş ışığından ise bol miktarda yararlanmalı v tasarruflu ampullerden yana tercihinizi kullanmalısınız.

Bahçenizin alanına göre yemek bölümü ya da oturma bölümü de yapabilirsiniz. Şezlonglar, minder ya da ahşap sandalyeler bahçeye görsel bir hava katar. Rahat ve şık oturma grupları da bahçenizi hareketlendirir. Büyük ya da küçük saksılar arasına yerleştireceğiniz ufak spot ışıkları da bahçeye farklı bir tarz getirir.

bahçe tasarımı

bahçe tasarımı

Bahçeyi güzelleştirmek için küçük ayrıntılardan yararlanın. Ufak sehpalar, küçük duvar süsleri de bahçe için güzel aksesuarlardır. Yaz ve kış ayında yararlanmak için belirli bölümü camekan ile kaplayabilirsiniz. İçine ise sevdiğiniz eşyaları dizebilirsiniz. Günümüzde bahçe tasarımları için çok farklı dizaynlar bulunur. Önemli olan gözlerinizi rahatlatacak size keyif verecek alanı zevkinize uygun şekilde yerleştirmek ve bahçenizden keyif almak.

Share

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir