Yağlı Saçların Bakımı

Saçların yağlı ve parlak görünmesinin sebeplerinden bir tanesi aşırı yıkamadır. Saç köklerinde,sebum denilen yağlı bir madde salgılayan yağ bezleri vardır. Aslında sebumun saça birçok faydası vardır. Bu madde saçları dış etkenlere karşı korur ve saçların aşırı kurumasını ve kırılmasını önleyerek sağlıklı kalmasını sağlar.

saç kırıkları

saç kırıkları

Peki, Saç Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?

Saçlarımı sık sık yıkasam ne olur? diye düşünmeyin. Saçları çok sık yıkamak ve bu esnada çeşitli şampuanlar kullanmak, yağ bezleri ile saçın köklerinin tıkanmasına, aşırı saç kaybına ve kepeklenmeye yol açar.

yağlı saç

yağlı saç

Saç bakımındaki en etkili sonuç verecek yöntemlerden birisi de kükürt esaslı ürünler kullanmaktır.Meselâ kükürtlü şampuan ya da kükürtlü sabun gibi ürünler kullanmak. Kükürtlü sabun kullanmak saçın mat ve sert olmasına neden olacağından, ilâve olarak saç bakım kremi kullanmak tavsiye edilir.

yağlı saçlarda sorun

yağlı saçlarda sorun

Hem kükürtlü şampuan hem de kükürtlü sabun kullandığınızda, kükürdün kendine has olan kötü kokusunu gidermek için saç bakım kremi kullanmak yerinde ve faydalıdır.Unutmayın saç bakımı ancak düzenli olarak yapıldığında etkili olur.

Share

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir