Tırnak Bakımı için Pratik Bilgiler

Tırnaklarımız en çok dikkat çeken, ellerimizi güzel veya çirkin gösteren vücudumuzdaki en önemli noktadır. İlk tanışmada karşımızdaki kişinin ilk baktığı noktada genelde ellerimiz olur. Dolayısıyla tırnak bakımı oldukça önemlidir.

tırnak bakımı

tırnak bakımı

Tırnaklarınızın daha canlı görünmesini istiyorsanız oje kolay bir seçenek olabilir. Oje ayrıca tırnaklarınızdaki kusurlarınızı kapatabilir. Ancak ojeyi çok tercih etmeyenlerdenseniz parlak renkli kapatıcılar da tırnaklarınızı daha canlı ve sağlıklı göstermeye yardımcı olacaktır.

Evde Kolay Bakım Yolları

Kırmızı oje her ne kadar şık görünse de çıkartmak istediğinizde çok sıkıntılıdır. Her tarafa yayılır ve asetonunuz çok kaliteli olsa da hiçbir işe yaramaz. Kırmızı yada benzer tonlardaki ojelerinizi kolay çıkarmak istiyorsanız oje sürmeden önce bir kat parlatıcı oje kullanın. Bu şekilde asetonla tek seferde kırmızı ojenizi temizlemiş olacaksınız.

Ojenizi değiştirmek istiyorsunuz ancak asetonunuzun bittiğini fark ettiniz. Bu durumda bir kat daha oje sürüp pamuk yardımı ile alttaki ojeyi de çıkarabilirsiniz. Sonrasında tırnaklarınıza tonik ve nemlendirici uygulayın.

kırmızı oje

kırmızı oje

Tırnak kesimi yapmak için en uygun zaman duş sonrası. Duş sonrası tırnaklarınız doğal bir neme sahip olduğundan tırnaklarınızı bu zamanda kesmeli sonrasında da nemlendirici uygulayarak rahatlatmalısınız. Tırnak törpülemek için tırnaklarınızın nemini emmesini bekleyin. Ayrıca törpüleme yapmadan önce tırnaklarınızın şekline karar verin. Ayak tırnakları için küt kesim daha uygundur. El tırnaklarında sizin için kullanımı kolay olacak şekilde karar verebilirsiniz.

Share

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir