Sağlıklı Yaşayabilmek İçin Evimizi Nasıl Dekore Etmeliyiz?

Dekorasyon bir evin her şeyidir. Eviniz sizin bir ömür yaşayacağınız ve yaşayacaklarınıza da tanık olacak olan yegane yerdir. Sevincinize, üzüntünüze ve daha birçok anınıza sahiplik yapacak evinizi nasıl dekore edeceksiniz? Unutmayın, eviniz neyse sizde osunuz. Size uymayan ve size aykırı bir dekorasyon sizin için kötü olacaktır. Dekorasyon yaparken sağlığınıza da önem vermeniz gerekiyor. Çünkü sağlıklı yaşamın şifresi evinizin dekorasyonudur.

Güneşe Ve Havaya Yer Açın

Sağlıklı Yaşayabilmek İçin Evimizi Nasıl Dekore Etmeliyiz?

Sağlıklı Yaşayabilmek İçin Evimizi Nasıl Dekore Etmeliyiz?

Sağlıklı yaşamak için öncelikli olarak hayatınızı geçirdiğiniz evinizden başlamanız gerekiyor. Yaşayacaksanız da evinizde yaşayacaksınız çünkü. Ev dekorasyonunda önceliğiniz sağlıklı yaşam olmalıdır. İnsanın hayatta en çok ihtiyaç duyacağı şey havadır. Hava sağlığınız ve dolayısıyla sağlıklı yaşayacağınız yer olan eviniz için çok önemlidir. Sağlıklı ve kaliteli bir hava gerekiyor size. Şehirlerde hava kirliliği işinizi biraz zorlaştırsa da evinize hava akışını sokabilirsiniz.

Evinizi hava akışının gerçekleşeceği biçimde dekore etmeniz gerekiyor. Aynı zamanda evinizi gerektiği sıklıkta da havalandırmanız gerekecek. Eğer evinizde temiz hava olmaz ise bu sizin sağlığınızı da büyük ölçüde olumsuz etkileyecektir. Ferah ve temiz bir ev inşa etmek sizin göreviniz. Kendi hayatınız için çalışmalısınız. Odalarınızı eşyalar ile doldurmayın. Yetecek kadar eşya koyun ve odanıza genişlik açın. Hava akışının olacağı yollarda dolap, televizyon ve büyük çaplı eşyalarda bulundurmamaya özen gösterin.

Güzel bir deyim var. Güneş girmeyen eve doktor girer. Kesinlikle öyledir. Evinize gün ışığını sokun. Kalın perdeler kullanmayın. Gün ışığı insanın hayatta kalması için en önemli enerji kaynağıdır. Kışın bile kalın perdelerden kaçının. Hayatınızın büyük bir bölümü evinizde, üçte biride yatak odanızda geçiyor. Yatak odanızda sadelikten yana olun. Yumuşak renkler ve rahat girecek gün ışığı size sağlıklı bir uyku hediye edecektir.

Share

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir