Öğrenciyi Okula Hazırlayın

Bildiğiniz üzere tüm öğrenciler uzun uzadıya süren bir yaz tatilini ardında bıraktı ve geçtiğimiz haftalarda okullarına başladılar. Fakat aşağı yukarı 3,5, 4 ay süren bu tatil onları ziyadesiyle okuldan soğuttu. Halen okula uyum sağlayamayan ve derslerine gereken dikkati veremeyen öğrenciler var. Bu hususta iş size düşüyor. Çocuğunuzu okula hazırlamanın tamda vaktidir.

Bir An Önce Başlayın

Geç olsun güç olmasın. Hala bir şeyler için geç değildir. Sınavlar başlamadan onu okula ısındırın. Okula ısınmayan bir öğrenci için müdahale yapılmazsa ilk dönem direkt olarak çöpe gider ve bu da birçok şeyi etkiler. Bundan dolayı dikkatli olmanız gerekiyor. Çocuğunuzu sıkı bir programla okula hazırlamaya başlayın.

Öğrenciyi Okula Hazırlayın

Öğrenciyi Okula Hazırlayın

Psikolojik olarak onları hazırlamakla başlayın. Okul süreci psikoloji işidir. Duygusal ve psikolojik sorunları olan bir öğrenci sıkıntı çeker. Onlarla konuşun ve kaygılarını öğrenip çözümleyin. Araç gereçlerini kendi beğenerek seçsin, müdahale etmeyin. Öğrenci okula isteksiz olabilir. Uzun bir tatilden sonra bu normaldir. Onu aşağılamayın. Çözüm odaklı çalışın. Uyku düzenini kesinlikle sağlayın. Oyunu da hayatından çıkarmayın. Belirli aralıklarla ona müsaade edin. Okulun önemi ve ödevlerin etkisi de açıklanmalı.

Share

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir