Kurşun Geçirmez Yapı Malzemesi Üretildi

Kurşun geçirmez yapı malzemesi ülkemizde Nevşehir de üretildi. Henüz patenti alınmamış olan bims, yoğun çimento kullanımına rağmen oldukça hafif olduğu da verilen bilgiler arasında.

Kurşun Geçirmez Yapı Malzemesinin Özelliği Nedir?

Firmanın yönetin kurulu başkanı tarafından yapılan açıklamalara göre Hacettepe Üniversitesinin Mühendislik Bölümü’nde yapılan çalışmalar sonucunda üretimi yapılan yapı malzemesinin yapılan testlerin sonucunda kurşun geçirmez özelliğini kanıtladıklarını bildirdi.

kurşun geçirmez cam

kurşun geçirmez cam

Çimentonun fazla kullanımına rağmen son derece hafif olan bu yapı malzemesi, yakında piyasada olacak. Birbirinden bağımsız olan milyonlarca gözeneğe sahip volkanik kayaç türü pomzadan üretildi. Süngerimsi bir yapıya sahip olup kurşun geçirmez özelliğe sahiptir. Yetkililer yapı malzemesi bims için patent alımı için başvuruda bulunacaklarını da sözlerine ekledi.

kurşun geçirmez yapı malzemesi

kurşun geçirmez yapı malzemesi

Kurşun Geçirmez Yapı Malzemesi Ne Zaman Piyasada Olacak?

Kurşun geçirmez yapı malzemesi ile ilgili soruları yanıtlayan, firmanın yönetim kurulu başkanı Musa Ertaş, patent başvurusunun ardından alınan sonuca göre yaklaşık olarak üç ay gibi bir zaman zarfından sonra patenli olarak ürünü piyasaya sürebileceklerini bildirdi.

Share

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir