Kaş Botoksu ile İyi Bir Görünüm  

En çok tercih edilen estetik çeşitlerinden biri de botokstur. Özellikle yüz bölgesi için kullanılır. Dudak, kaş, yanak, göz etrafı ve alın gibi bölgelerde etkili bir yöntemdir. Bunun dışında çeşitli sebeplere bağlı olarak oluşan terleme gibi problemlere de iyi gelir. Kısa süreli ve etkili bir yöntemdir. Bu yüzden daha sık tercih edilir. Hem kadın, hemde erkekler için uygulanabilir.

Kaş botoksu ile iyi bir görünüm ve ifade yakalanabilir. Tüm dünyada kullanılan botoks malzemeleri, özel olarak laboratuvarlarda üretilir. Malzemenin içeriğinde iyi bir bakteri çeşidi olan, botulinum kullanılır. Ayrıca clostridium da tercih edilir. Günümüzde işlemin uygulanmasından sonra, hemen etkiler görülmeye başlar. Bu da ilgi çekici bir özelliktir ve birçok kişiyi bu alana yönlendirir.

kaş botoksu

Botoks Etkileri Nasıldır?

Botoks, sinirleri uyaran bir işlemdir ve bazı maddelerin salgısını azalttığı için, etki gösterir. Genellikle sinir uçlarına etki eder ve kaslar arası etkileşimi azaltır. Kaş botoksu ile iyi bir görünüm yakalanmasının nedeni o bölgede bir gerginlik sağlanmasıdır. Kaş bölgesi ifadeyi belirleyen bölgedir ve çok önemlidir. İyi ve etkili bir yüz ifadesine kavuşmak için, kas botoksu yapılır.

Oldukça basit bir yöntemdir. Botoks aynı zamanda ter bezlerinin çalışma faktörünü de azaltır. Daha az terleme görülür. Tüm vücut için etkili bir işlem değildir. Yani her kası etkilemez. Sadece yüz bölgesine yapılan uygulamalarda gözle görünür bir sonuç verir.

Botoks Kırışıklık Tedavisi Nasıl Yapılır?

Sık yapılan mimik ve kas hareketleri, bir süre sonra deride çizgi ve kıvrım oluşturabilir. Bu da dışardan bakıldığında estetik bir görüntü oluşturmaz. Kaslar fazla çalıştığı için kırışıklık giderek artar. Kırışıklık en çok; dudak kenarı, göz kenarı ve kaş bölgesinde olur. Bu alanlarla diğer bölgelere göre, daha fazla çizgi görüldüğü için, en çok botoks uygulaması buralara yapılır.

Botoks uygulaması sayesinde minikleri oluşturan kaslar daha zayıf hale gelir ve çizgi oluşumu azalır. Kaza ayağı denilen bölge ve kaşların ortası, botoksun etkisinin, hızlı görüldüğü yerlerdir. Kaş botoksu ile iyi bir görünüm yakalamak isterseniz, https://tugbadindar.com/hizmetler/botoks sitesinden, bilgi ve hizmet alabilirsiniz.

Share

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir