Her Kadının Bilmesi Gereken Kurallar

Nezaket çok önemlidir. Toplum içinde saygın bir kişilik olarak anılmak için daima nezaket taşımak ve görgü kurallarına uygun yaşamak gerekir. Günlük hayatta insanlarla daha çok içli dışlı olan kadınların atlamaması gereken birtakım görgü ve nezaket kuralları bulunuyor. Bu kurallara uymanız sizi bulunduğunuz ortamda oldukça saygın bir konuma yükseltecektir.

kadın

kadın

Bu Hataları Yapmayın

Misafirlik olayı çok önemlidir. İnsanın kendi karakterini ortaya koyabileceği en özel alandır. Misafir size geldiğinde tuvalete gitmek isterse eğer ona tuvaletin yerini gösterin ve oradan ayrılın. Sakın ola kapıda misafirinizi beklemeyin. Ayrıca eğer misafirliğe gelen kişi tatlı ya da içecek gibi hediyeler getirdiyse onları herkesin ulaşabileceği yerlere koyun. Siz misafir olarak birinin evine gittiyseniz ve erken ayrılmanız gerekiyorsa durumu evin sahibiyle konuşmanız yeterli olacaktır.

kadınların bilmesi gerekenler

kadınların bilmesi gerekenler

Diğer konuklarla görüşmenize ya da vedalaşmanıza gerek yoktur. Bir restorana gittiğinizde makyaj yapmanız gerekiyorsa bunu masada yapmayın. Tuvalet bunun için en iyisidir. Ayrıca ferahlamak istediğinizde de mendil sallamak yerine garsondan destek isteyin. Çorba içerken kaşığınızı masanın üstüne koymayın. Kasede kalması daha iyi olacaktır. Ayrıca bir sofrada bulunurken su ya da içecek dolduracakken sadece kendinize ya da önce kendinize doldurursanız bukabalıkolarak nitelendirilir. Masadaki diğer insanlara da sormalısınız. İşyerinizde çantanızı masanızın üstüne koymamaya özen gösterin. Ayrıca evde de görgü kurallarını sürdürün. Başka bir odadan birine bağırmak hiçte iyi bir görüntü değildir.

Share

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir