Ethereum Nedir ?

Ethereum platformu üzerinden üretilmiş olan kripto para birimine Ether denmektedir. Ethereum ise kaynakları açık olan ve halka açık hizmet veren bir işletim sistemidir. Ether banka hesapları arasında transfer edilebilmektedir. Madencilikde de kullanılabilmektedir. Ethereum Bitcoin blok zinciri temel alınarak oluşturulmuştur. Kendisine özel olan bir yazım diline sahiptir. Bu da protokollerin geliştirilmesini sağlamaktadır. Bu protokoller ise kontratlar bulunur ve altcoin ile tokenler üretilebilmesi de mümkün olmaktadır. Farklı şirketler Ethereum üzerinden kendilerine ait kripto para ve token üretmektedir. Ethereum Nedir ? sorusunun bir diğer cevabı ise Bitcoin 2’dir. Ethereum sistemi teknoloji için bir enerji kaynağı olarak nitelendirilmektedir. İhtiyaç duyduğu enerji ise Ether ( ETH ) ile sağlanmaktadır.

Ethereum Nedir

Kurucusu Kimdir

Ethereum Nedir ? sorusundan sonra gelen ilk soru kurucusunun kim olduğudur. Ethereum kurucusu Vitalik Buterin olmaktadır. Bu kişi aynı zamanda Bitcoin Magazine’nin de kurucusu olmaktadır. Temelde bir programcı olan Buterin, 2011 yılında Bitcoin nedeni ile okulunu bırakmış ve bu işin temeline kadar inerek ekiplere katılmıştır. Madecilik ise biraz daha zor olmaktadır. Ekran kartları ile tüm coinlerin madenciliğini yapabilmektesiniz. Ethereum ise yakın dönemde madencilik durumları üzerinde değişiklikliğe gitmeyi amaçlamıştır. Bakiye tutarak madencilik yaptırmak isteyen Ethereum bu konu ile ilgili çalışmalarına ise devam etmektedir. Bu nedenle kirpto para yatırımcılarının cüzdanlarında Ethereum bulundurması bir süre sonra çok karlı bir hale gelecektir. İlk çıktığı dönemlerde ethereum daha uygundu. Bitcoin ile takas edilen Ethereum, 2000 ETH için 1 Bitcoin istemekteydi. Yani 1 ETH 0.30 dolara denk gelmektedir. şu anda ise 1 ETH 246 dolar olarak değere sahiptir. Ethereum piyasada 30 milyar dolar bir değere sahiptir.

Günümüzde Nasıl Üretilir ?

Blok ziniciri teknolojisi ile geliştirilmiş olan ethereum içerisinde coin üretmek için GPU yani grafik işlemlerini yapabilen ve ekran kartı üzerinde işlem yapan bir işlemci gerekir. Bitcoin’e göre üretimi çok daha basittir. Windows bilgisayarlar ile de üretilebilmektedir. GPU ile madencilik yaptıktan sonra ise ethereumların olacağı bir dijital cüzdana ihtiyacınız olacaktır. Havuza dahil olursanız çok daha kolay bir şekilde üretim yaparak kolayca daha fazla para kazanabilirsiniz. İndirimeniz gerekenleri indirdikten sonra ise üretim işlemlerini kolayca yapabilirsiniz. İki farklı hesap türü imkanınız bulunmaktadır. Hesaplar özel anahtarlara sahiptir. Bu nedenle de erişmek kolay değildir. Bu da ne kadar güvenli olduğunu anlatmaktadır ve kullanıcıları korumaktadır.

Share

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir