Dekorasyona Minimalist Dokunuş

Son yıllarda sık sık duyulan ve oldukça trend olan minimalist kelimesi, temel olarak sade ve en az malzemeyle en ekonomik ortamı oluşturan parçalar bütünü olarak tanımlanabilir. Şuanda dekorasyonda birçok insanın tercih ettiği minimalist dizaynlar evlere, hem sade ve şık bir görüntü kazandırırken hem de kullanışlı bir ortam yaratılmasını sağlar.

Minimalist Dekorasyon

Minimalist Dekorasyon

Minimalist Dekorasyon Yapmak için

Öncelikle, eşyalar sade ve küçük olmalıdır. Modası geçmiş büyük eşyalardan kurtulmak ve evi olabildiğince sadeleştirip, sadece gerekli mobilyaları barındırmak gerekir. Bunun dışında, minimalist dekorasyon için kullanılacak aksesuar sayısı az ve sade, duvar kâğıtları ise açık renk ve göz yormayan desenlerde seçilmelidir.

Minimalist Modern Oturma Odası

Minimalist Modern Oturma Odası

Minimalist dekorasyonda ışıklandırma ve ferahlık çok önemlidir. Bu yüzden, odanın hangi açıdan ışık aldığını bilmek ve bu alanları kapatmamak gerekir. Aydınlatma eşyaları ise cam, metal ya da seramik olarak seçilmelidir.

Minimalist dekorasyonun temel rengi beyaz ve tonlarıdır. Beyaz renk tercih edilmiyorsa çok göz yormayan nötr renkler de kullanılabilir. Ayrıca tamamen karmaşadan uzak ve kullanışlı olan bu tarzı dekorasyonunda kullanan kişiler, ruhsal olarak da ortamın ferahlığından faydalanır.

Share

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir