Yoğurt ile Yapılan 3 Maske Tarifi

Cilt bakımına önem vermek daha sağlıklı ve daha berrak bir tene sahip olmanızı sağlar. Birçok kozmetik firma tarafından sunulan ürün tercihlerine yer açarak cilt bakımınızı yerine getirmeniz mümkün olurken aynı zamanda farklı kullanım seçeneklerine sahip olan bitkisel içerikli ürünleri de kullanmanız mümkün. Tüm bu ürünler yerine evimde mutfağımda olan ürünler ile eskiden kadınların yaptığı güzellik sırlarına ermek için ise ihtiyacınız olan temel sır ise yoğurttur. Cildin gerekli olan nemi elde etmesine destek olurken cilt tonunun eşitlenmesine, ciltte bulunan akne ve sivilcelerin giderilmesine yardımcı olan yoğurt doğal antibiyotik olarak da günlük tüketimde yer açılması gereken temel besindir.

kırışıklıklar maskesi

Yoğurt – Karbonat Maskesi

Yoğurt ve karbonat ikilisi ile cilt lekelerinin giderilmesine yer açabilirsiniz. Karbonat ile hazırlanacak olan maske ciltteki ölü hücrelerin de giderilmesine destek olur. Buna ilave olarak mısır unu, bal ve limon suyu da ekleyerek daha güçlü bir maske hazırlayabilirsiniz.

Yoğurt – Sirke Maskesi

Sirke cildin temizlenmesinde destek olurken yoğurt ise gerekli olan nem takviyesinin elde edilmesini sağlar. Bu ikili il yapılacak olan maske cildinize parlaklığı ve sağlığı kazandırır.

Yoğurt – Zeytinyağı Maskesi

Tüm cilt tiplerinin yanı sıra özellikle kuru ve tahriş olmuş cilde uygulanan maske aynı zamanda yanıklarda da sıklıkla kullanılan özel bir nem takviyesi olarak yer alır.

Share

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir