Mutfak Aydınlatması için Popüler 4 Işık Şekli

Mutfak aydınlatmasında ihtiyaçlarınızdan emin olduğunuzda ve ne tür ampul istediğinizi bildiğiniz zaman, nihai karar ışıklarınızın şeklini belirlemektir. Kararınızı etkileyebilecek dört genel seçeneği sıraladık.

Mutfak Lambaları

Mutfak Lambaları

1- Şerit Işıklar: Yaygın olarak kolayca bulunabilen ışık şeritleri flüoresandır ve genellikle uzun gövdeli oldukları için dolapların altına kalıcı veya çıkarılabilir armatürlerle bağlanabilirler. Kablo döşeme iyi bir elektriksel bilgi birikimi gerektirecek olmasına rağmen, basitçe elektrik prizlerine takılabilirler, ancak birden fazla kullanacaksanız, bağlanabilir olması, birinin diğerine takılması ve hepsinin tek bir prizden çıkması mantıklı olacaktır.

2- Bant Işıklar: Yapıştırıcı ile dolaplarınızın alt tarafına yapışabilen bant ışık şeritleri, küçük ve hafiftir ve de mutfaklar için zararsız olarak çıkarılabildikleri için en iyilerdir. Ne yazık ki, birden fazla ışık şeridini kullanıyorsanız nadiren bağlantı kurmak zor olabilir.

Bant ışıkları

Bant ışıkları

3- Halat Işıklar: Şerit ışıklarından daha büyük, bir plastik boru içine konulan ampullerden biridir ve genellikle LED’dir. Her yerde çalıştırılabilirler, ancak kurulum zor olabilir ve bunları birbirine zincirlemek genellikle zorlayıcıdır. Halat aydınlatması parlak aydınlatmaya göre daha iyidir. Bunlar, daha naif gölgelenmeleri nedeniyle çalışma alanınıza yerleştirilmek yerine zemin aydınlatması için daha alçak dolapların altında kullanılır.

4- Puck (Cin) Işıkları: Bireysel olarak dolapların alt kısmında eşit aralıklarla yerleştirilebilen puck ışıkları popülaritesini arttırıyor, ancak her nokta için iyi olduklarını söylemek de doğru değil. Puck ışıkları herhangi bir biçimde olabilir, ancak ışıklar, çalışmak için uygun olmayan açık ve koyu havuzlara meyilli olma özelliğinden dolayı, bir mutfağı davetkâr hale getirmek için biraz çalışmanız gerekebilir. Cin ışıklarındaki garip gölgeleri en aza indirgemek için onları sadece 20cm aralıklarla yerleştirmeniz önerilir.

Share

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir