Minik Güzel Dünya

Eve geldiği ilk andan itibaren, minik bebeğinizin bolca zaman geçireceği yer tabii ki odası. Bebek belli bir zamana gelene kadar anne babasıyla aynı odada, beşiğinde uyur. Fakat bu süreyi çok uzatmamak ve bebeği  kendi odasına taşımak, ait olma duygusunun yaratılması açısından gereklidir. Bebek uyuyarak çok fazla vakit geçirdiğinden gözleri tavana ve duvarlara çok takılır.

bebek

bebek

Bebek Odası

Bebeğin hayal dünyasını etkileyecek olan bebek odasında yapacağınız minik dokunuşlar büyük etkiler yaratabilir. Gerek renkleri ve gerek süslemeleriyle odaya bir kimlik kazandırmanın yolu bu iki alanı dekore etmekten geçiyor. Tavanda bulut, güneş gibi doğaya yönelik boya süslemelerinin yanında uygun bir renk seçimi de yapmalısınız.  Açık mavi  gökyüzünü öğretebilir. Bulutlarla bezeli duvarları uçak şeklinde bir avizeyle aydınlatmak neden olmasın? Ya da sevilen çizgi film karakterleri duvar süsleriniz olabilir.

bebek odası

bebek odası

Aynı uygulama, orman fikrinden yola çıkarak duvarlara çeşitli hayvan resimleri yapıştırarak da sağlanabilir. Bu durumda tavanı açık yeşile boyayıp genel bir uyum sağlayabilirsiniz. Yaşı ilerledikçe oyuncaklarını ve kitaplarını düzenleyebileceği rengarenk raflar hem çok yer kaplamazlar hem de odaya sempatik bir hava verebilir. Yerde ise üzerinde oyun oynanabilecek bir halı çok uygun olur. Aile fotoğraflarının içine konduğu çerçeveler, özel tasarımlı termometreler, sevimli biblolar onun hayal dünyasında büyük yer kaplayacaktır.

Share

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir