Dar Alanlarda Aynanın Dekorasyona Etkisi

Ayna kullanımı farklı alanlarda tercih edilebiliyor. Özellikle dar alanlarda derinlik etkisinin yaratılması için tercih edilmekte olan aynalar daha geniş bir alanın görsel olarak sunulmasını da sağlıyor. Sadece ev değil iş yerleri içinde kullanılmakta olan aynalar sadece dar alanların derinlik kazanıp daha geniş gözükmesi için değil aynı zamanda gösterişli olması için de tercih edilebiliyor. Görsel etkinin iki kat fazla yansımasına destek olan aynalar elbette dekorasyon ile uyumlu olarak seçilmelidir.

evinizde romantik dekorasyon

Dekorasyonda Ayna Seçimi

Dekorasyon uygulamasında aynı tercihine yer açarken elbette öncelikle en uygun olan modeli seçmedir. Eğer klasik tarza sahip bir dekorasyonunuz var ise gene klasik tarza sahip olan bir ayna tercihine yer vermeniz önemlidir. Aynalarda bu seçim genellikle çerçeve seçimleri ile belirlenebilir. Fakat modern olan dekorasyon seçimlerinde çerçevesiz olan tasarımlara da yer açmanız mümkün.

Dekorasyon ile uyumlu olan ayna tercihlerinde çerçevesiz olan ve belli bir nesnenin ya da hayvanın görselliğini yansıtan seçimleri de görebilirsiniz. Kimi zamanda uçuşan martılar olarak aynalar yer alırken kimi zaman ise bir saat görselliğinde bu etkiyi yakalamanız mümkün olur.

Sadece odalarda değil giriş alanı ve antre gibi bölümlerde de ayna seçimlerine yer verebilirsiniz. Özellikle belli bir nesne ya da hayvan figürleri ile hareket kazanan tercihler dar olan bu alanda hoş bir etkiyi sunacaktır.

Share

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.