Yeşil Mercimek Tok Tutuyor

Yaz döneminde tatillerde alınan kilolar ve sürekli olarak tüketilen tatlılar, şerbetler belirli bir süre sonra vücutta kilo yapmaya başlar. Bu kilolardan kurtulmak için sadece diyet değil buna ek olarak sizi uzun süre boyunca tok tutacak olan gıdalarla da beslenmeniz gerekir.

Bu sayede daha kolay diyet yapar ve acıkmazsınız. Yeşil mercimek sizi uzun süre tok tutmanın yanında diyetlerinizi de yardımcı olarak en iyi baklagillerden bir tanesi. A, B1, B2, C vitaminlerinin yanı sıra kalsiyum, potasyum, kükürt, demir, çinko, klor gibi diğer maddeleri içeriden tam bir vitamin deposu olan yeşil mercimek aynı zamanda zengin bir lif kaynağı.

Yeşil mercimek çorbası

Yeşil mercimek çorbası

Kansere Karşı Savaşıyor

Yapılan araştırmalar sonucunda elde edilen bulgulara göre öğle yemeğinde et ürünleri yiyenler yeşil mercimek tüketenlere göre daha erken acıkıyorlar. Düdüklü tencerede pişirildiği takdirde daha vitaminlerini kaybetmeyen yeşil mercimek, içerisinde ki folik asit sayesinde kadınların loğusa, hamilelik ve menopoz gibi dönemlerinde yardımcı oluyor. Kanser ile savaşta da etkili olan yeşil mercimek ve diğer baklagiller haftada 4 gün tüketilmeli.

 

Yeşil mercimek köftesi

Yeşil mercimek köftesi

 

Share

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir